• ADMIN bejelentezés

Szabályok

AZ ELTE KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

Nevezés

A csapatkapitány, vagy megbízottja legkésőbb az előző bajnokság befejezése előtt 2 héttel köteles  a nevezési díjat - amely minimum az előző szezonban befizetett díj - befizetni, és a honlapra feltölteni azt a listát,  amely tartalmazza a csapat nevét, valamint a csapattagok - maximum 20 fő - névsorát,  3 csapattag e-mail címét, lakcímét, telefonszámát : mobil, otthoni, munkahelyi. Nevezési díjat visszakérni semmilyen indokkal nem lehet.

Az eredményeket MINDIG írjátok be a táblára, és sms-ben vagy e-mailban is közöljétek velem, mert csak ebben az esetben lehetséges a táblázat naprakész elkészítése.

Játékidő

A mérkőzések játékideje 44 perc.
A mérkőzések kezdési időpontjai : 18.10, 18.55, 19.40, 20,25, 21,10 óra, a befejezés 21 óra 54 perc!
A legutolsó mérkőzés után maximum 5 perc alatt hagyjátok el a pályát!
A mérkőzések mindhárom pályán egyszerre kezdődnek, és 44 perc múlva egyszerre végződnek.
Az első mérkőzés kezdetét, a szünetben a térfélcserét, valamint a mérkőzések végét mindhárom pályán egyszerre jól hallható duda jelzi.
A hangjelzés első pillanatában történtek már időn túlinak számítanak.
A mérkőzés befejezését jelentő hangjelzés után mindhárom pályán 1 perc múlva újabb hangjelzésre kezdődik a következő mérkőzés.
Mérkőzést halasztani semmilyen indokkal nem lehet !
Hosszabbításra semmiféle indokkal - pl. sérülés, labdaelrúgás, időjárási viszonyok - nincs lehetőség.

Pálya használhatatlansága

Villámlás esetén a játékot abba kell hagyni - további játék még saját felelősségre sem lehetséges - a mérkőzés eredménye a félbeszakadásig elért eredmény.
A pálya használhatatlansága - pl. havazás, villámlás, vihar - miatt el nem kezdett mérkőzés 0 – 0 –ás eredménnyel kerül beszámításra.
A használhatatlanságot a mérkőző csapatok közül legalább az egyiknek jeleznie kell.

Felszerelés

Egységes színű mez kötelező!!!  Minden csapat hozzon magával 2, különböző színű mezt és 2 db labdát!
A pályán műfüves cipőt, teremfoci cipőt lehet használni. Stoplis, gumistoplis cipő használata TILOS ! ! !

Pontszám és díjazás

Pontszámok

• Győzelem : 3 pont
  • Döntetlen : 1 pont
  • Vereség : 0 pont

Díjazás

• A liga : I.-III. helyezettek : 10 db érem, oklevél, a 4. – 18. helyezettek : oklevél.
  • B liga : I.-III. helyezettek : 10 db érem, oklevél, a 4. – 18. helyezettek : oklevél.

Szabályok

A mérkőzés elkezdéséhez csapatonként legalább 3 mezőnyjátékosnak és 1 kapusnak a pályán kell lennie!
Várakozási és bemelegítési idő: NINCS ! A bemelegítést a pályán kívül, a meccs kezdete előtt kell elvégezni.
A szabályoknak megfelelő létszámban pályán levő csapatnak közölnie kell a kezdés időpontjában kiállni nem tudó csapattal, hogy a mérkőzést játék nélkül, 5 - 0 -ás eredménnyel a saját javukra kérik beírni !
Bár várakozási idő NINCS, de ha a szabályokban szereplő létszámmal kiállni tudó csapat sportszerűen nem kéri RÖGTÖN a 3 pontot, akkor is csak maximum 5 percet lehet várni! További várakozási lehetőség NINCS!
5 perc várakozás után vagy elkezdik a mérkőzést, vagy pedig 5 - 0 - ás eredménnyel a szabályosan jelen levő csapaté a 3 pont!
Amennyiben egyenlő létszámúak ( de minimum 3 + 1 fősek ) a csapatok, akkor 0-0-ás eredménnyel 1-1 pontot kap mindkét csapat!
Ha egyik csapat sincs megfelelő létszámú, akkor 0 - 0 - ás eredménnyel, de 3 - 3 pont levonással kerül beszámításra a mérrkőzés.
Egy alkalommal, amennyiben a csapat LEGALÁBB a forduló megkezdése előtt 24 órával jelezte az ellenfeleknek és a szervezőnek, hogy nem tud kiállni, akkor NINCS pontlevonás ! Kérem, hogy ezt csak NAGYON komoly indok fennállása esetén tegyétek meg!
Ha a megfelelő létszámmal ( min. 3 + 1 fő ) jelen van 1 csapat, nem köteles a mérkőzést lejátszani, kérheti a 0 - 5 beírását játék nélkül, ekkor nincs pontlevonás.

A pályán egy csapatban legfeljebb 1 kapus + 5 mezőnyjátékos játszhat egyszerre.
Játékost átigazolni - nyomós indokkal - csak kivételes esetben, az érintett csapatok és a szervező együttes beleegyezésével lehetséges.
Átigazolás csak évente egyszer, a tavaszi idény kezdete előtt lehetséges!
Idegen mezőnyjátékost szerepeltető csapattól, a kölcsönadó csapattól, továbbá a kiállni nem tudó csapattól mérkőzésenként
0 -5 - ös gólkülönbséggel 3 büntetőpont kerül levonásra !
Kölcsönjátékosként csak kapus szerepeltethető, aki csak a saját térfelén tartózkodhat.
A szervezőn kívül mezőnyjátékos 1 évben csak egyetlen csapatban szerepelhet.

Cserélni a mérkőzésen bármikor lehet. A cserét a saját térfélen, maximum 5 méterre a középvonaltól kell elvégezni. A szabálytalan csere miatt az ellenfél a kezdőpontról közvetett szabadrúgást végez el.

A szabadrúgás helyétől AZONNAL minimum 3 méterre el kell mennie a szabálytalankodó csapat minden játékosának! Aki ellen elkövették a szabálytalanságot, annak kell JÓL hallhatóan jeleznie a szabálytalanság megtörténtét! Pl.  Állj, fault volt!
Más, akár saját, akár ellenfél játékosa NEM SZÓLHAT BELE ebbe, nem jelezheti helyette. Amennyiben nem jelzi, folytatódik a játék, tehát mostantól ismét VAN előnyszabály! Ez tehát azt jelenti, hogy szólásig tart a játék, de ha az elkövető azt mondja, hogy nem volt szabálytalan, akkor egy ismételt rákérdezés után folytatódik a játék, nincs további vita! Ezt a vitát CSAK az "elkövető" és a "sértett" kettesben, más közreműködése NÉLKÜL folytassa le!

A csapatkapitányok viseljenek karszalagot!
A játék nem áll meg, ha másik labda is a pályára kerül. Ha lehet, akkor az akció közben, ha ez nem lehetséges, akkor az akció befejeződése után kell csak visszaadni a labdát a másik pályára.
A labdacserét mindkét félnek tudomásul kell vennie !

VAN vétlen kezezés, tehát ha nem volt szándékos a kezezés, akkor a játék folytatódik!
Szándékos kezezésért közvetlen szabadrúgás, ha a büntetőterületen belül történt a kezezés, akkor a hetes vonalról büntetőrúgás jár.

A be nem rúgott hétméteres után a labda játékban marad.
Időn túl csak 7 méteres rúgás van, szabadrúgás nincs!

Kirúgást csak a kapus végezhet el, aki azt dobhatja, illetve rúghatja, melyből a közvetlenül elért gól érvénytelen,
viszont  a kirúgáshoz leállított labdából az ellenfél azonnal gólt érhet el !
Ha a kapus letette a labdát a földre, újból NEM veheti fel, azt ki kell rúgnia! Ha felveszi, akkor a hetes vonalról közvetlen szabadrúgás jár.
A kapus a játékban levő labdát kirúgva, kidobva közvetlenül - senkit nem érintve - gólt érhet el.
A kapus csak a saját térfelén tartózkodhat, a felezővonalon túlra NEM mehet.
A kapusnak a hazarúgott labdát megfognia nem szabad, de kézzel érintheti, tovább ütheti.
Ha mégis megfogja, úgy a hétméteres vonalról közvetett szabadrúgás jár az ellenfél javára.
A testtel és fejjel hazaadott labdát és a partdobást partrúgást a kapus megfoghatja.

A védő csapat játékosáról - a kapust is beleértve - a saját alapvonalat elhagyó labda után szögletrúgás következik.
Szögletrúgásnál az ellenfélnek az alapvonal és a hatos vonal kereszteződésén levő vonalra kell állnia.
Becsúszva szerelni nem szabad. Hátulról szerelni - ha a szerelés szabályos - megengedett.
A becsúszó szerelésért és a kezezésért közvetlen szabadrúgás a büntetés !
A gólt megakadályozó becsúszásért hetes jár!

Középkezdésnél az ellenfélnek kell passzolni a labdát, aki köteles azt azonnal visszaadni a kezdő csapatnak!
Gólt (öngólt sem) nem lehet elérni a visszaadásból!
Minden középkezdésnél a kezdő csapat játékosa jól hallhatóan köteles az eredményt bemondani!!!

Kiállítás : Szándékos kezezésért, szándékos szabálytalanságért 2 perces, kirívó durvaságért ( pl. utánrúgás ) 5 perces kiállítás a büntetés.
A sportszerűség ellen bármilyen módon súlyosan vétő játékos azonnal kizárásra kerül, (pl. tettlegesség, köpés, szándékos sérülés okozás) sőt csapata is az eset súlyától, rendszerességétől függően kizárható a bajnokságból.
A dulakodók büntetése: (lökdösődés, birkózás, stb.) 3-5 játéknapra való eltiltás a részvételtől!
Kérlek Titeket, hogy a köpködést, káromkodást mellőzzétek a pályán, sőt lehetőleg a sporttelep egész területén ! ! !
A bajnokságban az ELTE hagyományaihoz méltó módon, SPORTEMBERKÉNT vegyetek részt !

Ha bármilyen okból bármelyik csapat levonul a pályáról, 0-5-ös gólkülönbséggel, és 3 büntetőponttal írom be az eredményt!